Vali teenus

Laste hambaravi

Meie juures tasub alla 19-aastaste laste ravi eest Eesti Haigekassa!

Laste eduka hambaravi tulemus on usalduslik suhe lapse ja arsti vahel. Et selline suhe saaks tekkida, peaks lapse esimene hambaravi visiit olema mänglev ning valutu. Hambaarst räägib lapsega hammastest, hammaste puhastamisest, hambaaukudest jne. Lapsevanem saab sellisele suhtele kaasa aidata, arsti ja last usaldades ning toetades. Kodus ei tasu rääkida väljenditega „pole valus“ või „puuritakse hammast“. Arstid suhtlevad lapsega temale arusaadavas keeles, mis sageli täiskasvanutele võib tunduda ebaharilik.

Esimene visiit võiks toimuda umbes lapse 2.-3.eluaastal, kui enamus piimahambaid on suhu lõikunud. Sel visiidil hinnatakse suuhügieeni, hammaste lõikumise järjekorda, pehmete kudede kinnitusi (nt.kidad) ning kontrollitakse hambaid.
Ka piimahammastes tekivad hambaaugud, mis vajavad ravi. Ka piimahambad valutavad ning tekitavad kroonilisi põletikke. Lastel tekivad ja arenevad hambaaugud lühikese aja jooksul ning märkamatult. Näiteks kahe hamba vahel asetsevat auku ei pruugi lapsevanem märgata enne, kui sellest on kasvanud suur kahjustus ja hammas hakkab valutama. Hambaaugule on kahtlus, kui hammas on muutunud magusa toidu suhtes tundlikuks, esineb tundlikkus külmade või soojade toitude suhtes, laps kaebab hambavalu.

Kui laps ei ole valmis üksinda ravitoolis istuma, võib ta seda teha koos lapsevanemaga!