Vali teenus

Proteesimine

Proteesimine on hambaravi osa, mille puhul tegeletakse kaariese, trauma või igemehaiguste tagajärjel hävinud hambakoe või hammaste asendamisega.
Puuduolevad hambad segavad normipärast toitumist ning viivad seeläbi enesehinnangu languseni. Hambaid saab ja peab asendama. Proteese liigitatkse 3 gruppi- suust eemaldatavad, suust mitte-eemaldatavad ning kombineeritud proteesid.

Suust eemaldatavd proteesid on need, mida patsient saab puhastamise ajaks ise suust ära võtta. Need on osalised plaatproteesid (oma hambaid on veel säilinud), totaalproteesid (lõualuus oma hambaid enam pole), tugibüügelproteesid (plastmassist baasise asemel on metallist tugikaar) ning kombineeritud proteesid (suust ärakäiv protees on kombineeritud mitte ärakäidavaga).

Patsiendid sageli kardavad suust ära käivaid proteese ning jätavad need valehäbis tegemata. Jah, suust ärakäivad proteesid on algul harjumatud ning isegi ebamugavad, kuid suu harjub võõrkehaga kiiresti ja esteetiline välimuse paranemine parandab sageli ka enesehinnangut.